Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia nasza parafia zorganizowała pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dwóch terminach 21 i 28 maja. Pierwszej grupie przewodniczył ks. wikariusz Tomasz Gajda, a drugiej ks. proboszcz Grzegorz Rencz. Zdjęcia - zobacz

Pierwszym punktem pielgrzymowania było Centrum Jana Pawła II, które ciągle jeszcze jest w budowie, ale rozmach i piękno całości pozostawia niezatarte wrażenie. Nasza parafia dołożyła również swoje „trzy grosze” do tego dzieła, co zostało upamiętnione fundacyjną tabliczką wmurowaną w ściany sanktuarium. W dolnym kościele podziwialiśmy m.In. obrazy ilustrujące ważne wydarzenia z życia św. Jana Pawła II, a w górnym cudowne mozaiki autorstwa słoweńskiego jezuity o. Marka Rupnika.

Z Centrum Jana Pawła II udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiając po drodze czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Następnie był czas na odpoczynek, posiłek, indywidualną modlitwę i zakupy dewocjonaliów. O 15.00 uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia w głównej bazylice, a następnie w Eucharystii. Warto zaznaczyć, że 21 maja w sanktuarium było ciągle słychać słowacką, a 28 maja czeską mowę, jako że były to dni narodowych pielgrzymek Słowaków i Czechów do Krakowa-Łagiewnik.

Nawiedziliśmy także grób świętej Faustyny i trzeba było już wracać z powrotem do Opola. Liczny udział parafian w obu pielgrzymkach pokazuje, że jesteśmy mocno związani z kultem Bożego Miłosierdzia, osobami św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Niech ten związek owocuje obfitym Bożym błogosławieństwem dla wszystkich członków naszej parafii.

Ks. Proboszcz