4 czerwca dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice pielgrzymowali do Sanktuarium św. Anny na Górze Św. Anny.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy Mszą świętą sprawowaną przez księdza Proboszcza w kaplicy Domu Pielgrzyma. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Misyjne przy klasztorze o. franciszkanów, gdzie podziwialiśmy pamiątki z podróży misyjnych do dalekich krajów, m.in. z Boliwii, Albanii, Kazachstanu, Togo czy Burkina Faso. Nawiedziliśmy również bazylikę św. Anny Samotrzeciej, gdzie ojciec franciszkanin opowiedział nam o życiu Babci Pana Jezusa oraz o samej bazylice. Swą opowieść oparł na przepięknych malunkach, znajdujących się na suficie świątyni.

Po doznaniach duchowych ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkie dzieci na przepyszne lody, sugerując rodzicom, aby raz w roku pozwolili dzieciom na „dzień lodożercy”. Następnie, aby spalić zbędne kalorie, udaliśmy się na spacer do Groty Lurdzkiej oraz do ołtarza papieskiego, na którym w 1983 roku podczas nieszporów Maryjnych Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał aktu koronacji obrazu Matki Bożej Opolskiej, a także poświęcił kamień węgielny naszego kościoła parafialnego.

Zdjęcia - zobacz