Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

3 GRUDNIA 2023 | I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Zachęcamy do podejmowania różnych dobrych postanowień przybliżających nas do Boga i drugiego człowieka.

2. Dziękujemy ks. Wojciechowi Grygielowi, wykładowcy filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu za głoszone dzisiaj słowo Boże. Kolektę przeznaczamy na seminarium.

3. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.45. Zachęcamy do kupna i lektury Gościa Niedzielnego. Do nabycia są również diecezjalne kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 PLN.

4. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Wojciech Drab – proboszcz z Doboszowic i egzorcysta Diecezji Świdnickiej.

5. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na spłatę pożyczki na remont dachu naszego kościoła, a za dwa tygodnie na Kościół na Wschodzie.

6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po mszach świętych opłatki i świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023.

7. W Adwencie będziemy odprawiać msze roratnie dla dorosłych od poniedziałku do piątku na porannej Eucharystii, którą będziemy rozpoczynać z tego powodu 10 minut wcześniej, czyli o godz. 6.20. Roraty dla dzieci będą o godz. 18.00 (z wyjątkiem rekolekcji adwentowych).

8. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy o przynoszenie słodyczy, które będą losowane jako nagrody dla dzieci biorących udział w Roratach.

9.W adwencie kancelaria parafialna, ze względu na roraty rozpoczynające się o godz. 18.00, będzie czynna od godz. 16.00 do godz. 17.40.

10. Droga Neokatechumenalna zaprasza w adwencie od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy brewiarzowej przed Roratami dla dorosłych.

11. Poniedziałkowy Różaniec w intencji młodego pokolenia poprowadzi Droga Neokatechumenalna (wspólnota I).

12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 na plebani.

13. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołanych i powołań podczas Godziny świętej o godz. 17.30.

14. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich w czwartek po wieczornych roratach w domu katechetycznym.

15. Muzeum Diecezjalne w Opolu zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki pt. Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją Andrzeja Draguły. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w Opolu, w czwartek 7 grudnia o godz. 18.00, wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

16. Spotkanie formacyjno-modlitewne dla małżonków w kryzysie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkaniu przewodniczyć będzie ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Trudnych Małżeństw „Sychar”.

17. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz adwentowy przygotowany przez harcerzy.

18. Życzymy wszystkim gościom i parafianom błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, jak najlepszego wykorzystania adwentowego czasu, aby duchowo przygotować się na przyjęcie Pana Jezusa podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

  • Krystyna Piotrowska, ul. Hubala, l. 74,
  • Stanisław Klęczar, ul. Hubala, l. 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Transmisja LIVE

transmisja

Informacje dla kandydatów

transmisja

 

transmisja

Szukaj na stronie