Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Biblioteka Parafialna otwarta jest we wtorki od 16.00 do 18.00.

Biblioteka swój księgozbiór udostępnia w sali na parterze Domu Katechetycznego.
Czytelnicy mają możliwość zarówno wypożyczania zbiorów, jak i korzystania z czytelni.

Zbiory są ujęte w katalogach bibliotecznych: alfabetyczno-autorskim, działowym i typograficznym.

Poniżej znajdują się informacje o księgozbiorze i wydarzeniach organizowanych przez Zespół Biblioteczny.


WSPOMNIENIE ŚP. TERESY JARZĄBEK

tersa jarzabekW ubiegłym roku, 20 października odeszła do Pana założycielka naszej parafialnej Biblioteki. Pani Teresa Jarząbek z bibliotekarstwem związana była od 1954 roku, od 17. roku życia. Pracowała w wielu bibliotekach: w zakładach przemysłowych, w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, a także Bibliotece Głównej Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu.

Została wyróżniona nagrodami Ministra Kultury i Sztuki, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Miasta Opola, Zasłużony dla Województwa Opolskiego, Srebrnym Krzyżem Zasługi, „Żarem Serca Xaverianum” oraz wpisana na listę „Zwyczajni niezwyczajni”.

W 2000 roku zajęła się organizacją parafialnej Biblioteki, której zbiory powstały na bazie księgozbioru zgromadzonego kilka lat wcześniej w Duszpasterstwie Akademickim Cegielnia. Wraz z liderkami młodzieży oazowej przystąpiła do opracowania zbiorów i wyposażenia sali bibliotecznej. Poświęcenie i otwarcie biblioteki odbyło się w święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2001 r.

– Staramy się przekonać naszych parafian do czytania książek, które uczą, wychowują, bawią, ale również pomagają w zbliżeniu się do Boga i ludzi. Biblioteka parafialna poprzez popularyzację książki włącza się do katechezy parafian – mówiła wtedy Teresa Jarząbek.

Warto wspomnieć, że pani Teresie bliska była modlitwa za księży. Należała do Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich, w której złożyła na stałe Akt Oddania się Miłosierdziu Bożemu za osoby duchowne i konsekrowane.


Transmisja LIVE

transmisja

Szukaj na stronie