Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

wiara swiatlo

W przyjaźni z Osobami z niepełnosprawnością intelektualną

Wiara i Światło to międzynarodowy ruch osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin i przyjaciół. Ruch ten narodził się we Francji w roku 1971 w środowisku rzymskokatolickim.

Wiara i Światło jest ruchem wspólnotowym, w centrum którego znajdują się osoby w różnym wieku i w różnym stopniu dotknięte niepełnosprawnością intelektualną. Wspólnoty te starają się być miejscem, gdzie osoby z niepełnosprawnością mogą być sobą, czuć się kochane i uznawane takimi, jakimi są, bo to pozwala im znaleźć w sobie głęboką radość i pokój.

Ruch daje osobom z niepełnosprawnością intelektualną możliwość poznania i wykorzystania swoich darów oraz odkrycia radości, jaką niesie przyjaźń. Rodzicom daje wsparcie w ich doświadczeniu i pomaga im lepiej dostrzec wewnętrzne piękno ich dziecka.

Dzięki osobom z niepełnosprawnością również i przyjaciele mogą zrozumieć, że istnieje także inny świat, niż świat rywalizacji, pieniędzy i materialnych przyjemności; że ci, którzy są słabi i ogołoceni, mogą poprowadzić ich do świata: delikatności, zdolności słuchania i wierności.

Wspólnoty Wiary i Światła nie są wspólnotami życia, ale wspólnotami, których członkowie spotykają się w regularnych odstępach czasu, budując między sobą coraz głębsze więzi przez dzielenie się swoimi trudnościami i nadziejami, przez wspólne świętowanie, Eucharystię i modlitwę, rekolekcje czy wyjazdy na obozy wakacyjne.

Przy naszej parafiispotyka się wspólnota Sól Ziemi. Jeśli chcesz doświadczyć szczególnego wymiaru przyjaźni, odkryć Boga w tych którzy są słabi, jeżeli należysz do ludzi szczęśliwych - bo otrzymałeś coś więcej niż inni w postaci uzdolnień, radości, wrażliwości na drugiego człowieka, nie traktuj tego jako oczywistość. Jesteś powołany, aby wiele ofiarować innym...

Zapraszamy Cię do wspólnoty, której możesz wiele ofiarować a jeszcze więcej otrzymać dla siebie! Żyjąc w przyjaźni z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzinami i młodymi ludźmi.

Kapelanem naszej wspólnoty jest ks. Marian Kluczny.

Nasza Wspólnota spotyka się raz w miesiącu, w niedzielę na Eucharystii o godz. 14.00 w kaplicy obok kościoła. Po Mszy św. w salce odbywa się spotkanie poświęcone tematowi miesiąca.

Spotykamy się, również na wspólnych adoracjach, spotkaniach formacyjnych, dwa razy do roku wyjeżdżamy na rekolekcje oraz na wakacyjny obóz. Staramy się również dbać o indywidualne spotkania ze sobą.

Jeśli chcesz do Nas dołączyć. Zapraszamy!

Obecny czas jest pełen zmian, stąd jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbędzie się kolejne spotkanie, skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zapraszamy do Wspólnoty!

Kontakt ze wspólnotą:
Agnieszka Gramala (tel: 881 943 888)