Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Radość uwielbiania Boga!

Młodzieżowy zespół muzyczny powstał w naszej parafii w kwietniu 2017 roku. Działa pod nazwą Gospel Joys, bo śpiewanie na chwałę Pana Boga sprawia ogromną radość! Grupa liczy około 10 osób. Przygrywają dwie gitary oraz gościnnie inne instrumenty - skrzypce czy cajon.

- Nasza historia rozpoczęła się w Brynicy podczas rekolekcji oazowych. Razem z ks. Mateuszem Mytnikiem uznaliśmy, że dobrze byłoby znaleźć dla młodzieży miejsce w Kościele, grupę, która przyciągnęłaby ich do Pana Boga. Chcieliśmy, by młodzi ludzie zaangażowali się w życie Kościoła, wykorzystując przy tym swoje pasje i zainteresowania - opisuje Aleksandra Lewandrowska, prowadząca zespół.

Aleksandra dzieli się: - Pamiętam, kiedy zaczynałam śpiewać w duszpasterstwie akademickim. Nie myślałam wtedy o uwielbianiu Pana Boga śpiewem. Po prostu chciałam rozwijać się muzycznie. Pan Bóg jednak dla każdego ma plan i po jakimś czasie pokazał mi, że z Nim można się przyjaźnić. Wiele razy dawał mi wyraźne znaki, których potrzebowałam, o które się modliłam, właśnie w tekstach śpiewanych utworów. Tak zbudowałam z Nim relację. Stał się Kimś bliskim. Śpiewając, młodzież odnajduje ukojenie i bezpieczną przystań w Panu Bogu.

Gospel Joys jest otwarty na nowe głosy i instrumenty. Jeśli tylko ktoś z pasją, otwartym sercem i wolnym czasem chciałby dołączyć do zespołu, niech czuje się zaproszony. Spotkania odbywają się w każdą środę (od 5 października 2022 r.) o 18.00 w sali oazowej na parterze domu katechetycznego.

Zespół służy podczas czwartkowych nabożeństw Szkoły Nowej Ewangelizacji i parafialnych czuwań młodzieżowych. Wspólnie uczestniczy w warsztatach muzycznych, jak i aktywnie spędza czas wypoczynku.

Opiekunem duchowym Gospel Joys jest ks. Tomasz Szczeciński.