Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

W uroczystość św. Józefa, w sobotę 19 marca, rozpoczęliśmy obchody 20-lecia Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej parafii. Mszy św. w intencji członków wspólnoty przewodniczył jej duszpasterz – ks. Tomasz Gajda. Jubileuszowe obchody potrwają do 29 października, kiedy to w naszym kościele parafialnym dziękczynnej Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja.

– Dziękujemy Panu Bogu, że od 20 lat rozwija się w naszej parafii Apostolstwo Dobrej Śmierci, ale trzeba podziękować za coś znaczenie więcej. Myślę, że każdy z was ma doświadczenie, że modlitwa tej wspólnoty ma wielką moc. Nie da się wyliczyć, ile przez 20 lat wymodliliście dobrych śmierci, dla ilu chorych wyprosiliście łaski uzdrowienia i ulgi w cierpieniu, ilu parafian wsparliście modlitwą w trudnych sprawach. Te wielkie liczby zna tylko Pan Bóg i On wam odpłaci – podkreślał w kazaniu ks. Tomasz.

Duszpasterz zachęcał, by członkowie ADŚ wpatrywali się w św. Józefa, który jest jednym z patronów ich wspólnoty, i od niego uczyli się słuchania Boga w ciszy, gorliwości w podejmowaniu pracy formacyjnej, a także systematyczności modlitwy. – Pamiętajmy, że to może być krótkie wezwanie dołączone do codziennego Pacierza. Pan Bóg nie działa tylko wtedy, gdy odmówimy godzinne modlitwy. Pan Bóg działa, jak tylko Go przywołamy – tłumaczył ks. Tomasz.

Zachęcał też do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych, które odbywają się w każdy 3. poniedziałek miesiąca o 17.00 i w tym roku dotyczą Miłosierdzia Bożego. Zachęcał do włączania się w cotygodniową wtorkową modlitwę różańcową o 17.45, a także do uczestnictwa w comiesięcznych Mszach św. w intencji wspólnoty, które odprawiane są w każdy 3. wtorek miesiąca.

Podczas Mszy św. w uroczystość św. Józefa dwie osoby wstąpiły do wspólnoty, a wszyscy członkowie odnowili swoje ślubowanie. A w tym naszym parafialnym święcie uczestniczyły delegacje wspólnot Apostolstwa Dobrej Śmierci z Niemodlina, Olesna i opolskiej parafii bł. Czesława.

Zdjęcia z uroczystości - zobacz