Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek 18 marca, wzorem ubiegłych lat nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiliśmy w osiedlowym parku, niosąc krzyż na naszą „Górkę”. To tam jedni z nas regularnie biegają, inni jeżdżą na rowerze, a jeszcze inni spacerują czy jeżdżą na rolkach.

Nabożeństwo, któremu przewodniczył ks. proboszcz Grzegorz, rozpoczęliśmy na placu kościelnym. Od stacji do stacji krzyż podejmowali członkowie różnych wspólnot, jak i przedstawiciele różnych stanów. Śpiew o męce Pana Jezusa prowadzili organistka Aniela i ks. Tomasz.

Na blisko półtorej godziny park, który jest dla nas miejscem odpoczynku i spotkań, naznaczony został modlitwą i refleksją nie tylko nad wydarzeniami z Jerozolimy sprzed dwóch tysięcy lat, gdy Jezus w umęczeniu i poniżeniu szedł na Golgotę, ale też refleksją nad codziennością naszego życia.

W rozważaniach prowadzonych przez ks. Vitalia wiele usłyszeliśmy o przebaczaniu. Czy potrafię przebaczyć innym? Czy potrafię przebaczyć sobie? Jak zachowuję się, gdy ktoś mnie rani? Czy to nie jest tak, że to ja zadaję ból innym?

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyliśmy przed wejściem do kościoła. A po kilku minutach rozpoczęła się wieczorna Eucharystia.

Zdjęcia z nabożeństwa – zobacz