dsc06334aW piątek 13 października 2010 roku o godzinie 19.00 odprawione zostało nabożeństwo fatimskie z różańcem w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.

W sobotę o 20.30 w trakcie Apelu Jasnogórskiego odczytane zostały fragmenty przemówień, homilii i innych dokumentów papieskich o Miłosierdziu Bożym i miłosierdziu między ludźmi.

W Niedzielę przed kościołem dzieci i młodzież zbierały ofiary na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zgromadziliśmy 4896 zł i 17 gr.

Harcerze z ZHR sprzedawali po każdej MSzy św. kremówki, dochód ze sprzedarzy przeznaczony został również na Fundusz Stypendialny. Uzyskano 1848 zł i 30 gr.

Dzień Papieski świętowany był również w szkołach naszej parafii. Dzięki temu w naszym kościelei w dniach od 13 do 23 października, można obejrzeć wystawę pt. "Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia - i wy bądźcie miłosierni". Prace zostały wykonane przez dzieci ze Szkoły Paodstawowej nr 5 w Opolu.

Kuliminacyjnym punktem Dnia Papieskiego była uroczysta Msza Św. odprawiona w niedzielę o godz. 9.30 w intencji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Przez całą niedzielę między mszami można było również wysłuchać fragmentów homilii Jana Pawłą II o miłosierdziu.