Historia Światowego Dnia Chorego nie jest długa. Wszystko zaczęło się 13 maja 1992 roku dzięki inicjatywie Sługi Bożego Jana Pawła II. Ta szczególna data była zarazem 75. rocznicą objawień fatimskich jak i 11. rocznicą zamachu na życie Ojca Świętego. W Kościele katolickim święto obchodzone jest corocznie 11 lutego, kiedy to Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuariów maryjnych na świecie.
W Papieskim Orędziu na Światowy Dzień Chorego z 2011 roku możemy przeczytać:
Sługa Boży Jan Paweł II pragnął, aby ten Dzień był okazją do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim aby uwrażliwiał nasze wspólnoty i społeczeństwa na chorych braci i siostry. Jeżeli każdy człowiek jest naszym bratem, to zwłaszcza słaby, cierpiący i potrzebujący opieki musi znaleźć się w centrum naszej uwagi, aby nikt nie czuł się zapomniany lub odrzucony.
W piątkowe przedpołudnie podczas Mszy Świętej w naszym kościele ks. Wojciech, powołując się na słowa papieża Benedykta XVI, wygłosił kazanie, udzielił sakrementu namaszczenia chorych zgromadzonym parafianom, a także udzielił błogosławieństwa lourdzkiego. Po Mszy odbyło się spotkanie w Domu Katechetycznym.
Zobacz zdjęcia ze spotkania - kliknij
Czynna od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00.
W soboty, niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Wezwania do chorego - tel. 77 455 55 46.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...